Kabine bugün toplanacak, masada asgari ücret de var

Kabine bugün toplanacak, masada asgari ücret de var
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak: Asgari ücret masada.

Toplantıda, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve kalıcı ateşkes zemini yaratmak için atılması gereken adımlar ele alınacak.
Enflasyonla mücadele ve milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret konusunun da kabinede ele alınması bekleniyor.
Asgari ücret tespit komisyonunun ilk toplantısı öncesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan süreçle ilgili kabine üyelerine bilgi verecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın kabine sonrası açıklama yapması bekleniyor.

Erdoğan yılda iki kez zam yapılmasına karşı

Erdoğan Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti dönüşünde artan enflasyon nedeniyle, yılda en az iki kere güncellenmesi istenilen asgari ücretle ilgili gazetecilere değerlendirmeler yapmıştı: Asgari ücretle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan şu anda çalışmalarını yapıyor. Bu çalışmalarını olgunlaştırdıktan sonra nihai tabloyu önümüze koyacak. Çünkü burada işçi, işveren temsilcileri ile görüşmelerini bitirdikten sonra bize neticeyi getirecek. Biz de kendisini dinleyeceğiz. Ondan sonra en uygun asgari ücret neyse bunun kararını vereceğiz. Bütün mesele tarafları mağdur etmeden bir neticeye varabilmek. (Kısa Dalga)

Politika