Kulis: AKP, İYİ Parti'ye bakanlık verebilir

Kulis: AKP, İYİ Parti'ye bakanlık verebilir
Gazeteci Deniz Gürel'in aktardığı kulise göre üst düzey bir AKP'li "Belli bakanlıkların İYİ Parti’ye verilmesinin bizler için hiçbir sakıncası yoktur’ ifadesini kullandı” ifadesini kullandı.

tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, AKP’den üst düzey bir isimle olan görüşmesini aktarırken, "Üst düzey bir AK Partili bir isim ‘Olası bir birliktelikte belli bakanlıkların İYİ Parti’ye verilmesinin bizler için hiçbir sakıncası yoktur’ ifadesini kullandı” dedi.

Barış Yarkadaş, Deniz Gürel, Gazeteciler Hacı Yakışıklı, Şaban Sevinç ve Fuat Uğur; Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olarak gündemi değerlendirdi. Gazeteci Deniz Gürel, programda yaptığı açıklamada "AK Parti’den yetkin isimlerle görüştüm. İYİ Parti’nin özellikle milli meselelerde HDP ile aynı yerde olamayacağından hareketle; İYİ Parti’nin koalisyon benzeri bir şeyi seçim sonrası uygulamak, mevcut sistemdeki bazı problemleri kaldırarak ortak bir noktada buluşmak kaydıyla böyle bir birlikteliğin olabileceği inancı hâkim” dedi. Gürel, “Görüştüğüm üst düzey bir AK Partili bir isim ‘Olası bir birliktelikte belli bakanlıkların İYİ Parti’ye verilmesinin bizler için hiçbir sakıncası yoktur’ ifadesini kullandı” ifadesini kullandı.

Politika