Özlem Zengin kendini savundu: Söz almak istedim

Özlem Zengin kendini savundu: Söz almak istedim
AKP Grup başkanvekili Özlem Zengin, saadet Partili Hasan Bitmez'in Meclis Genel Kurulu’nda yere yığılırken elini havaya kaldırdığı fotoğraf ile ilgili kendini savundu: Söz almak içindi.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Saadet Partili Hasan Bitmez ile ilgili konuştu. Bitmez Meclis Genel Kurulu’nda yere yığılırken elini havaya kaldırdığı fotoğraf ile ilgili kendini savunan Zengin "Kamuoyunda farklı fotoğraflar da kullanılarak yapılan kara propagandayı kınıyorum. Benim ayağa kalkmam aynen şu an olduğu gibi hatip kürsüdeyken kendisiyle ilgili söz girişi yaparak sizin bilginiz dahilinde cevap vermek içindir" dedi.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Hasan Bitmez’in kalp krizi geçirip hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan tartışma hakkında konuştu. Meclis’te söz alan Zengin, Bitmez yerdeyken elini yükselttiği fotoğrafın ‘söz almak için’ olduğunu ileri sürdü. “Allah’ın gazabı böyle olur” ifadeleri hakkında konuşmadı.

Zengin’in açıklaması şöyle: “O gün hatip (Hasan Bitmez) konuşurken ben sizin yanınıza gelerek söz talebinde bulundum. Ayağa kalktım, hatip konuşmasını bitirirken, kendisi de kürsüdeyken söz istedim. Ben AK Parti grup başkanvekiliyim, burada arkadaşlarımız her şeye şahitler, biz grup başkanvekillerinin görevi şu an olduğu gibi bize yapılan, hacmini aşan ve itiraz ettiğimiz konulara cevap vermektir. Bu konuyla alakalı izahlarımı daha sonraya bırakacağım. Kamuoyunda farklı fotoğraflar da kullanılarak yapılan kara propagandayı kınıyorum. Benim ayağa kalkmam aynen şu an olduğu gibi hatip kürsüdeyken kendisiyle ilgili söz girişi yaparak sizin bilginiz dahilinde cevap vermek içindir.”

Meclis kürsüsünde fenalık geçirmişti

Hayatını kaybeden Hasan Bitmez, fenalaşmadan önce AKP’nin İsrail’e yönelik politikalarını eleştirirken; tartışmada AKP sıralarından kendisini hedef alan ifadeler kullanılmış, bu ifadelerin en ağırının Grup Başkanvekili Özlem Zengin’den geldiği öne sürülmüştü.

Bitmez, konuşması bitirdikten hemen sonra fenalaşarak yere yığılmış ancak AKP hedef alması devam etmişti. Meclis tutanaklarına yansıyan konuşmada Bitmez yere yığılınca AK Parti grubundan “Allah’ın gazabı böyle olur” ifadeleri sarf edildiği görülmüştü. (Kısa Dalga)

Gündem