Rıza Çalımbay: 'Aboubakar'a hazır mısın' dedim. 'Ayağım ağrıyor' dedi. Daha da konuşmadım'

Rıza Çalımbay: 'Aboubakar'a hazır mısın' dedim. 'Ayağım ağrıyor' dedi. Daha da konuşmadım'
Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Rıza Çalımbay verdiği röportajda Kamerunlu oyuncusuyla ilgili soruyu yanıtladı. Çalımbay, Aboubakar'la bir kez konuştuğunu onda da kendisine ağrılarının olduğunu söylediğini paylaştı.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay, Burak Yılmaz'ın ardından görevi devraldığı Beşiktaş'taki ikinci dönemine galibiyetle başladı. Beşiktaş, milli ara öncesi son maçında Başakşehir'i 1-0'lık skorla mağlup ederek moral buldu.

Deneyimli teknik adam milli araya girilmesi sonrasında Burak Yılmaz ve Vincent Aboubakar hakkında açıklamalarda bulundu.

S Sport'a röportaj veren Rıza Çalımbay şu açıklamalarda bulundu:

"Oyuncular seçim sürecinden etkilenmez. Bizim yapmamız gereken şey maç kazanmak. Herkesle konuşuyoruz, adaylara takımla ilgili bilgiler de veriyoruz. Güzel bir yarış olacak. Kim kazanırsa kutlayacağız. Yarın takım hep beraber yemek yiyecek. Geçen maçta soyunma odasına girdim, Ghezzal ağlıyor. Arkadaşları çevresine toplanmış, teselli ediyor. 'Oynama, daha kötü olur' dediler. Öyle ikna ettiler oynamadı."

"Rebic'le konuştum, çok iyi oyuncu olduğunu, şu an sadece %40'ını gösterdiğini söyledim. Aynısını Rosier'e de belirttim. Bu takım geçen sezon 15 maç kaybetmeme serisi yaptı. Çok iyi şeyler olacağına inanıyorum, tek sıkıntımız sakatlar. Başakşehir maçında takımın bütünleşmesi harikaydı. Aralarında 'Bu maçı kazanmamız lazım' diye konuşmalar yaptılar. Geçmişte birçok takımla başarılar elde ettim ama Beşiktaş ayrı, Beşiktaş bambaşka. Beşiktaş'a geldiğinde tek hedef şampiyon olur."

"Eski takım arkadaşlarımın hepsiyle görüşüyorum. En çok Metin'le konuştum. Onların da bu kulüpte görev almalarını istedim. Yavaş yavaş bu işin içine giriyorlar."

"Burak (Yılmaz) yeni başladı, hata yapabilir, yanlış konuşabilir. Benim öğrencimdi hatta onu Trabzonspor'a gönderen benim. Bunlar olabilir, antrenörlük öyle kolay değil. Burak'ın biraz daha sakin olması lazım. İstiyorsa ileride çok iyi antrenör olabilir."

"Aboubakar'a hazır mısın dedim? 'Yok ayağım ağrıyor' dedi. Başka da bir şey konuşmadım."