Sedat Peker'den Ertuğrul Özkök'e: Hayırdır, sana bu primi niye verdi patronun?

Sedat Peker'den Ertuğrul Özkök'e: Hayırdır, sana bu primi niye verdi patronun?
Sedat Peker, sadece patronundan prim aldığını söyleyen gazeteci Ertuğrul Özkök'e "Hayırdır, sana bu primi niye verdi patronun?" diye sordu.

Sedat Peker, 'Deli Çavuş' adlı hesaptan eski Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök'ün "75 yıllık hayatımda sadece patronum Aydın Doğan’dan prim aldım" sözlerine yanıt verdi.

Peker, sadece patronundan prim aldığını söyleyen Ertuğrul Özkök'e "Pulitzer’in en başarılı gazeteci ödülünü mü kazandın? Çalıştığın gazeteyi tüm dünyaya mı tanıttın? Hayırdır, sana bu primi niye verdi patronun?" diye sordu.

Peker, devam eden paylaşımında "Bu sorunun cevabı, patronun olan aydın doğan’ın o tarihten sonra devletten aldığı kıyak ihalelerde gizli. Sen primci gazeteciliğin Türkiye’de başlamasına sebep olansın" iddialarında bulundu.

"O ZAMAN DA PRİM ALIYORDU ŞİMDİ DE ALIYOR"

Peker, Özkök için "Mehmet Cengiz’le röportaj yapıp yalakalıktan diyordun ya 'Ben size çete denmesine çok üzülüyorum' sen de iyi oku. Bu sahtekar Ertuğrul Özkök var ya, o tarihteki temiz toplum projesinin başında o vardı. O zaman da prim alıyordu, şimdi de prim alıyor" demişti.

Deli Çavuş hesabından yapılan paylaşımlar şöyle:

"1- Kıymetli dostlarım, sizlerin müsaadesi ile ertuğrul özkök Sedat Peker’in iddialarını yalanladı haberlerini yapan gazetecileri eleştirmek istiyorum. ertuğrul özkök cevaben “ ben sadece patronum olan aydın doğan’dan prim aldım” diyerek beni doğrulamıştır. Ben yayınladığım

2- videolarda tetikçi gazeteciliği anlatırken, “bunlar patronunun istediği yönde haber yapıp, siyasilere saldırırlar. Patronları milyarlarca dolarlık ihaleyi aldıktan sonra, bu tip gazetecilere yani kemiklik köpek olan gazetecilere yani namusu aldığı prim kadar olan tetikçi

3- gazetecilere de görevini iyi yaptın diye prim verirler”demiştim. ( namuslu gazeteciler baş tacı ) e. özkök cevaben “ ben bir tek patronumdan prim aldım “diyerek beni doğrulamıştır. Halkın dikkatini başka yöne çekmek için yapılan temiz toplum masalına öncülük etmiştir dedim.

4- Topluma, temiz toplum masalı anlatılırken arka planda neler yaşanıldığını söylemiştim. Benim twitlerimde mehmet cengiz, ertuğrul özkök’ e prim verdi diye bir bölüm var mı? ertuğrul özkök, sen Pulitzer’in en başarılı gazeteci ödülünü mü kazandın? Çalıştığın gazeteyi

5- tüm dünyaya mı tanıttın? Hayırdır, sana bu primi niye verdi patronun? Bu sorunun cevabı, patronun olan aydın doğan’ın o tarihten sonra devletten aldığı kıyak ihalelerde gizli. Sen primci gazeteciliğin Türkiye’de başlamasına sebep olansın. Sen tetikçisin.

6- Benimle ilgili yaptığın yalan haberi düzeltmen için avukatım gazetenize resmî evrakları ulaştırdığında, “düzeltme haberi yazamam ancak gazetede ilan olarak yayınlarım” diyerek, 100 bin dolar paramı aldın. ( reklam ücreti olarak) Ulan rezilsiniz, siz soyguncusunuz.

7- 40 yaşından genç kardeşlerim, lütfen bunları iyi okuyun. Temiz toplum diye bir şey yoktur. Çünkü, insan kirlidir. Benim size anlattıklarımdan sonra sizler, insana, güvene dayalı düzeni yıkıp, sisteme dayalı bir düzen kurmalısınız. Şahsıma bir çok ünvan bahşettiniz.

8- Psikiyatrist Prof. Dr. Sedat Peker, Barolar Birliği Başkanı Sedat Peker başta olmak üzere hepsi çok değerliydi. Son günlerde vermiş olduğunuz yeni ünvan, Karanlıkların Şerifi de çok yaratıcı. Tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Bu ünvanlara layık olacağımı bilmenizi istiyorum."

Gündem