Sendikacılara Sabancı Center önünde müdahale

Sendikacılara Sabancı Center önünde müdahale

Enerji-Sen'in Sabancı Center önünde yaptığı oturma eylemine müdahale eden polis Genel Başkan Süleyman Keskin ve Kurucu Genel Başkan Kamil Kartal'ın da aralarında olduğu 7 işçiyi gözaltına aldı.

EnerjiSA işçilerinin ailelerinin de katılacağı basın açıklamasından önce DİSK'e bağlı Enerji-Sen'in Sabancı Center önünde yaptığı oturma eylemine müdahale eden polis Genel Başkan Süleyman Keskin ve Kurucu Genel Başkan Kamil Kartal'ın da aralarında olduğu 7 işçiyi gözaltına aldı.

"ÖYLE Mİ ALAY KOMUTANI?"

Soma’dan Ankara’ya yürümek isterken Salihli’de jandarma tarafından gözaltına alınan madencilerden Bağımsız Maden-İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Kamil Kartal, o esnada kendilerini engellemek isteyen jandarmaya karşı şu ifadeleri kullanmıştı:

"Devlet bunları yapanlardan hesap sorsun gücü yetiyorsa! Bir tane kıçı kırık patrondan hesap sormayı beceremeyen devlet gücünü bizde sınayacak öyle mi? Öyle mi alay komutanı? Buradayız biz! Yıllarca arkadaşımızın bedeninden parçalar kopartıldı o madende, parçalar! Şimdi bize güç göstereceksiniz ve biz bu güçten korkacağız öyle mi? Vallahi de korkmuyoruz, billahi de korkmuyoruz sizden!"