Tanrıkulu, isim vererek Millet İttifakı'nın adayını açıkladı

Tanrıkulu, isim vererek Millet İttifakı'nın adayını açıkladı

2023 Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimi öncesinde gözler Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayına çevrildi. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Büyük bir aksilik olmadığı sürece Kılıçdaroğlu 13 Şubat’ta Millet İttifakı’nın adayı olarak açıklanacak” diye konuştu.

Millet ittifakı adını alan altılı masa aday arayışını sürdürürken liderlerden de mesajlar geliyor.

Önceki CHP lideri Kılıçdaroğlu ardından DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını 13 Şubat'ta belirleme niyetinde olduğunu söyledi. Babacan ancak bu sürecin bir hafta ya da 10 gün uzayabileceğini de belirtti.
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TELE1’de Zeynel Lüle’nin sunduğu Habere Doğru programında Millet İttifakı’nın adayı hakkında konuştu.


Tanrıkulu, Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın adayı olacağını belirterek şunları söyledi:

"Bu ittifakın ana gövdesini CHP oluşturdu. Masadaki her siyasi parti bu birlikteliğe aynı oranda güç kattı. Önemli olan siyasi partilerin güçleri değil, bu birlikteliğin kendisidir. Diğer siyasi partilerin genel başkanları ve tabanları da Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda bir fikre sahiptir. Büyük bir aksilik olmadığı sürece genel başkanımız 13 Şubat’ta Millet İttifakı’nın adayı olarak açıklanacak."

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayını 13 Şubat’ta Saadet Partisi’nde yapılacak toplantıda belirleyeceklerini duyurmuştu. CHP lideri, “Ancak adayın açıklanması daha sonraki bir tarihte büyük törenle olabilir” ifadelerini de kullanmıştı.

(Kısa Dalga)