Tiyatrocuların öldüğü kazada sürücü 'tam kusurlu' çıktı

Tiyatrocuların öldüğü kazada sürücü 'tam kusurlu' çıktı
Amasya'da üç kişinin öldüğü trafik kazasına tiyatrocuları taşıyan minibüsün şoförü 28 yaşındaki Aykut Bektaş'ın '8'de 8 kusurlu' olduğu bildirildi.

Merzifon ilçesinde turneden dönen 'Baş Belası' adlı tiyatro oyununun ekibini taşıyan minibüs, 20 Kasım akşamında TIR'la çarpışmıştı. Kazada tiyatro oyuncuları Tolga Güleryüz (33), Burak Topçu (42) ve Özgür Karataş (32) hayatını kaybetmişti.

2 kişinin tedavisi sürüyor

Kazada yaralanan sürücü Aykut Bektaş, Melis İşiten, Filiz Özbek ve Aykut Bektaş, hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edildi. Uğur Şalvarcıoğlu ve Özgür Ayaz ise Samsun'daki hastaneye sevk edildi.

Ceyhun Fersoy ile Burak Gülçebi'nin hastane servisinde tedavilerinin sürdüğü belirtildi. Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Özgür Karataş'ın cenazeleri ise ailelerine teslim edildi.

Sürücü tutuklandı

Soruşturmada süratli olduğu tespit edilen minibüsün sürücüsü Aykut Bektaş ile TIR şoförü Hacı Ahmet K., gözaltına alındı. Sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede hakimliğe çıkarılan 2 sürücüden Aykut Bektaş tutuklanırken, Hacı Ahmet K. de adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

'Tam kusurlu' çıktı

Bektaş'ın hazırlanan kaza tespit tutanağına göre 8'de 8 kusurlu bulunduğu, kaza yerinde ise fren izine rastlanılmadığı ortaya çıktı.

Bektaş, savcılık ifadesinde şunları söyledi: "110-120 gibi hızla gidiyordum. TIR aniden önüme kırınca kaza oldu. Kazadan sonra yaralılara yardımcı olmaya çalıştım. Çok üzgünüm. Keşke bu acı kaza yaşanmasaydı."

Kaza sırasında TIR'ın süratinin 55 kilometre olup sağ şeritte bulunduğu tespit edildi.

Yaralıların durumu nasıl?

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen Özgür Ayaz'ın yüz kemiğinde darbeye bağlı hasar oluştuğu, Uğur Şalvarcıoğlu'nun ise akciğerinde hasar meydana geldiği belirtildi.

Ayaz ile Şalvarcıoğlu'nun tedavilerinin sürdüğü öğrenildi. Amasya Sabuncuoğlu Şerafettin Hastanesi'nde tedavi gören Sergen Deveci'nin hayati tehlikeyi atlattığı ve ambulans uçakla İstanbul'a sevk edildiği öğrenildi.

Ceyhun Fersoy'un da tendonundaki problem nedeniyle ortopedi servisinde, Burak Gülçebi'nin ise göğüs cerrahi servisinde tedavisine devam edildiği belirtildi.

Öte yandan Özgür Karataş'ın cenazesi, bugün öğle vakti Samsun'da Kıranköy Mezarlığı Camisi'nde kılınacak namazın ardından Derecik Mezarlığı'nda defnedilecek. Tolga Güleryüz İzmir'de, Burak Topçu ise İstanbul'da toprağa verilecek.

Ceyhun Fersoy'dan arkadaşına veda

Kazadan yaralı kurtulan Ceyhun Fersoy, Instagram hesabından yaptığı paylaşımyla hayatını kaybeden yakın dostu Tolga Güleryüz'e veda etti.

Fersoy paylaşımında şunları yazdı: "Canım çok acıyor ama öyle böyle değil… 2-3 aya toparlarım ama sen olmayacaksın… Çok hayallerimiz, umutlarımız, geleceğimiz vardı… Canım arkadaşım, dostum… Seni anlatmak için seninle yaşamak lazım… Seni asla ama asla unutmayacağım… Bunları yazarken hala inanamıyorum… Çok seviyorum seni ama çok…"

Fersoy, yakın dostunun cenaze törenine ilişkin yaptığı diğer paylaşımda ise "Canım arkadaşım affet beni, bu halde izin çıkmadı seni son kez uğurlamaya…En yakın zamanda yanında olacağım" dedi. (DHA)

Gündem