Yayını terk eden Buket Aydın'dan açıklama: Hepsine sustum ama...

Yayını terk eden Buket Aydın'dan açıklama: Hepsine sustum ama...
Buket Aydın, yayını terk ettikleri sonra yaptığı açıklamada, "Yayının başından bu yana bu şahsın saldırlarına maruz kaldım" dedi.

Kısa Dalga - İktidara yakınlığıyla bilinen Haberet Genel Yayın Yönetmeni Buket Aydın ile Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, TV100'de katıldıkları "Cansu Canan Özgen ile "Özgür İfade" programında gergin anlar yaşadı.

Programda neler oldu?

Şaban Sevinç’in, “Parayla pek çok şeyi satın alabilirsin, pahalı saat alabilirsin ama CHP delegesi satın alamazsın, kredi kartıyla saat almaya benzemiyor bu” sözlerine Buket Aydın, “Ben kredi kartıyla saat almadım” yanıtını verdi. Sevinç’in “Sana demiyorum” ifadesi üzerine Aydın, “Kime diyorsun? Seni kim böyle yönlendiriyor, şov yapma, haddini bil. Bu adam çok saygısız ve terbiyesiz bir insan, ben bu yayını terk ediyorum. Ben bu kadar rezil, seviyesiz bir kişiyle yayına devam etmem” diyerek stüdyodan ayrıldı.
Şaban Sevinç, yayını terk eden Buket Aydın’dan özür diledi.

Buket Aydın'dan açıklama

Buket Aydın, yaşananlardan sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları söyledi.

“Yayının başından bu yana bu şahsın saldırlarına maruz kaldım. Onunla aynı fikirde olduğum anlar dahil olmak üzere bana sesini yükseltip küçümser bir tavırla konuştu. Sürekli bana sen diye hitap etti. Defalarca ben size diyorum dememe rağmen bana sen dedi. Anlattıklarımı anlayamıyorsunuz diyerek gerizekalı imasında bulundu.

Bel altı vurmaya kalktı

Hepsine sustum. Ama bir ulusal kanalda adeta twitter trolü gibi defalarca öyle olmadığını yalan olduğunu anlattığım bir takım saçmalıklar üzerinden beni susturmaya çalışmasına müsade edemezdim. Kendisi benimle siyasi arenada laf yarıştıramadığı için bel altı vurmaya kalktı. Bir kadın olarak buna sessiz kalmak onurumu ve şerefimi zedeler.

Biz siyasi tartışmalara girebiliriz herkes fikrini açıkça söyler; kavga edebiliriz. Ama saygısızlık; bel altı imalar kavgayı kişiselleştirmek bunlar kabul edilemez. Konuyu kamuoyu vicdanına bırakıyorum. Son olarak bu şahsın özrünü asla kabul etmediğimi ifade etmek istiyorum.” (Haber Merkezi)

Gündem