Öğrenci yurdundaki 'asansör düştü' haberine İletişim Başkanlığı'ndan yalanlama

Öğrenci yurdundaki 'asansör düştü' haberine İletişim Başkanlığı'ndan yalanlama
Öğrenci yurtlarında art arda yaşanan asansör "kazalarına" bir yenisinin daha eklendiği ve Ankara'nın Çubuk ilçesindeki bir yurtta kaza meydana geldiği öne sürüldü. DHA'nın "asansör kazası" olarak duyurduğu haberi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yalanladı.

Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı öğrenci yurtlarında yeni bir asansör kazası olduğu iddia edildi.

DHA'nın haberinde Çubuk Fatma Hanım KYK Kız Öğrenci Yurdu'nda gerçekleştiği öne sürülen kazada asansörün, 3. kattan eksi 1. kata düştüğü ifade edildi.

'İncelemeler yapıldı, bir soruna rastlanmadı'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Ankara Çubuk'taki KYK yurdunun asansörü düştü" iddiasının doğru olmadığı, asansörün yaşanan elektrik dalgalanması sebebiyle güvenli şekilde eksi 1'inci kata indirildiği açıklandı. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"Bazı basın yayın organlarında yer alan, "Ankara Çubuk'taki KYK yurdunun asansörü düştü" iddiası doğru değildir.

Asansör, yaşanan elektrik dalgalanması sebebiyle kendisini referans kat olan -1'e güvenli bir şekilde çekmiş olup sonrasında zemin kata çıkarak yolcuları indirmiştir.

Herhangi bir düşme ve kayma söz konusu olmayıp yaralanan öğrenci bulunmamaktadır. Yeşil etikete sahip olan asansörde yapılan incelemelerde hiçbir soruna rastlanılmamıştır." (Kısa Dalga)