AKP milletvekili Cevheri: Yeni bir çözüm süreci neden olmasın?

AKP milletvekili Cevheri: Yeni bir çözüm süreci neden olmasın?
AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Yeni bir çözüm süreci mi başlıyor?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Şimdi tabii, neden olmasın? Uzatılan bu eli HDP değerlendirirse, bu anayasa çalışmasına müspet manada destek verirse..."

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve beraberindeki AKP heyeti, anayasa teklifi kapsamında partilere ziyarette bulunmuştu. Bozdağ ve beraberindekilerin HDP'yi ziyareti tartışma konusu haline gelmişti. AKP Şanlıurfa Milletvekili Cevheri de "HDP legal bir partidir. Onların desteğine ihtiyacımız var" demişti.

Medyascope'tan Ferit Aslan'a açıklamalarda bulunan Cevheri , Cevheri, sözlerinin arkasında olduğunu, çok olumlu tepkiler aldığını ve ülkeye sosyal barışı ancak diyaloğun getirebileceğini söyledi. “Yeni bir çözüm süreci mi başlıyor?” sorusuna şu yanıtı verdi.

“Şimdi tabii, neden olmasın? Uzatılan bu eli HDP değerlendirirse, bu anayasa çalışmasına müspet manada destek verirse… HDP’nin sorunu, Türkiye partisi olup olmaması.

Biz arzu ediyoruz ki; HDP, Türkiye partisi olsun, terör ile arasına bir mesafe koysun. Bizim AK Parti olarak bir duruşumuz ve çizgimiz vardır. Dolayısıyla ülkenin birliği bütünlüğü noktasında, gönderde Türk bayrağının dalgalanması noktasında hassasiyetimiz var. Bu, bizim kırmızı çizgimiz ve hiçbir zaman taviz vermeyiz.

Dolayısıyla ben düşünce olarak AK Parti’de siyaset yapan ve şeref ile bu görevi yürüten bir insanım. Irki manada siyaset yapan partilerle benim uzaktan yakından bir ilgim yoktur. Onu da özellikle belirteyim. Dolayısıyla inanç, düşünce ve fikir olarak benim düşüncelerimi ve fikirlerimi savunun bir parti olduğu için ben AK Parti’deyim."

Politika