Bahçeli, HÜDA PAR sessizliğini bozdu: Terörü tümden reddettiler

Bahçeli, HÜDA PAR sessizliğini bozdu: Terörü tümden reddettiler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'na destek veren HÜDA PAR'ın 'terörü tümden reddettiğini' belirtti.

HÜDA PAR, 14 Mayıs'taki seçimde AKP listesinden aday göstereceğini açıklamıştı.

HÜDA PAR'ın Hizbullah'la bağlantısı olduğu iddiası üzerine, Cumhur İttifakı'ndaki milliyetçi partiler MHP ile BBP'nin ne diyeceği merak konusu olmuştu.

Şimdiye dek herhangi bir açıklama yapmayan MHP lideri Bahçeli, bugün sessizliğini bozdu.

Bahçeli, hem Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi, hem de HÜDA PAR'ın 'terörü reddettiğini' ifade etti.

'Paravan aday'

Hürriyet'in haberine göre MHP liderinin açıklaması şöyle: "Kılıçdaroğlu ülkemize düşmanlık besleyen zalimlerin paravan adayıdır. Son günlerde Hür Dava Partisi ekseninde temerküz ve tezahür eden sanal tartışmalar, maksatlı polemikler, Milliyetçi Hareket Partisi’ni hedef alan asılsız ve ahlaksız isnatlar tarafımızca dikkatle takip edilmektedir.

'Terörle bağı olmadığını açıkladı'

Hür Dava Partisi’nin hiçbir terör örgütüyle bağ ve bağlantısı olmadığı açıklanmış ve muhataplarınca da ifade edilmiştir. Sık sık gündeme taşınan Hizbullah terör örgütünün ise nasıl ve ne zaman çökertildiği malumdur. Bu hususta da ara sıra vermiş olduğu beyanlarla 'emperyalist güçlere karşı oyunu bozacak Türk milletidir' görüşünü paylaşan eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ın kamuoyuna açıklama yapması boynunun borcudur.

HDP’nin bir kez de olsa PKK’yı kınadığına, aralarında hiçbir bağın olmadığını itiraf ettiğine hiç kimse, hiçbir millet evladı tanık olmamıştır. Ancak Hür Dava Partisi terörü tümden reddetmiş, hiçbir yasa dışı örgütle bağının olmadığını eğip bükmeden milletimizle paylaşmıştır." (Kısa Dalga)