Bakan Yılmaz: Polis memurları hakkında soruşturma başlatıldı

Bakan Yılmaz: Polis memurları hakkında soruşturma başlatıldı
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’un oğlu Hassan Sheikh Mohamud'un, İstanbul Fatih'te motokurye Yunus Emre Göçer'in ölümüne neden olması olayında, ilk kusur değerlendirmesi yapan polis memurları hakkında adli soruşturma başlattığını duyurdu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Tunç, Alınan ikinci rapor üzerine iki rapor arasındaki çelişkinin giderilmesi ve kesin rapor alınması için Adli Tıp Kurumundan rapor beklenmektedir. Sıfatı ne olursa olsun herkes kanun karşısında eşit olup şüphelinin yakalanması için uluslararası prosedür dahil tüm süreç titizlikle işletilmekte ve soruşturma tüm yönleriyle sürdürülmektedir" dedi.

Skandallarla dolu bir ölüm

İstanbul’da 30 Kasım’da Avrasya Tüneli Aksaray çıkışında Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’un oğlu Hassan Sheikh Mohamud’in kullandığı otomobil, motokurye Yunus Emre Göçer’e arkadan çarpmıştı. Kazada ağır yaralanan Göçer kaldırıldığı hastanede yaşam savaşını kaybetmişti. Göçer’e çarpan ve kazadan sonra olay yerinden kaçan Mohamud ise iddiaya göre polis tutanağında “motokurye hatalı gösterildiği” için karakoldaki ifade işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı. Ancak konuya ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunda Somali cumhurbaşkanının oğlu Mohamud, “asli kusurlu” bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Mohamud hakkında yakalama kararı verse de bu kişinin 2 Aralık’ta yurt dışına kaçtığı ortaya çıkmıştı.

Polis intihar demiş!

Biri otizm hastası iki çocukları olan motokuryenin eşi Öznur Göçer, Cumhuriyet’e verdiği demeçte, “Görüntüler ortaya çıkana kadar polis bize eşimin intihar ettiğini söyledi. Eşimin motokurye arkadaşları ve kamuoyu baskı göstermeseydi belki de eşimin intihar ettiğini söyleyip olayı kapatacaklardı” demişti. (Kısa Dalga)

Gündem