Fahrettin Altun, Twitter'ı Twitter'da şikayet etti: Asla izin vermeyeceğiz

Fahrettin Altun, Twitter'ı Twitter'da şikayet etti: Asla izin vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, paylaştığı Twitter mesajında sosyal medyayı eleştirdi. Altun, “Halk iradesinin ve halk temsilcilerinin böylesine fütursuzca bir sansüre maruz kalması asla kabul edilemez” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tweet’lerini kısıtlamasına, Twitter üzerinden tepki gösterdi. Altun, Twitter mesajında şunları söyledi:

“Sosyal medya platformlarının her geçen gün siyaset kurumunun ve millet temsilcilerinin sesini kısarak toplumları kuşattığına şahit oluyoruz. Demokrasinin özü olan halk iradesinin ve halk temsilcilerinin böylesine fütursuzca bir sansüre maruz kalması asla kabul edilemez.

“Sanal kaotiklik”

Toplumları ifsad etmek, millî ve manevi değerleri yok sayarak her türlü gayriahlaki hareketi meşru göstermek, marjinal grupların eylemlerini toplumların geneline isnat ederek dünyayı “sanal kaotiklik” illüzyonuna mahkum etmek ne yazık ki bu platformların misyonu haline gelmiştir.

“Asla izin vermeyeceğiz”

Küresel sömürü düzeninin bir başka faaliyet kolu olan bu platformlar “zihin ve değerler sömürüsünde” üzerine düşeni çok iyi yapmaktadır. Bu keyfiliğin ve cüretin sonu tüm değerlerin bir bir silindiği ve zihinlerin yalanlarla tutsak edildiği bir dünyadır. Asla izin vermeyeceğiz.”


 Ne olmuştu? 

Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör Melih Bulu, protestolarıyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tweet’lerine kısıtlama getirilmişti. Twitter, Soylu’nun tweet’lerine ‘nefret ve taciz suçu kuralını ihlal ettiği” notuyla kısıtlama getirirken, Bahçeli’nin bir tweet’ini ise kaldırmıştı.

TIKLAYIN / Twitter, Bahçeli'nin protestocu Boğaziçili öğrencilere "başı ezilmesi gereken zehirli yılanlar" dediği paylaşımını sildi

TIKLAYIN / Twitter'dan Süleyman Soylu'ya ikinci uyarı

TIKLAYIN / Süleyman Soylu: Twitter sansür uyguluyor, Telegram'a gelir misiniz?