Hüseyin Yayman: 'Türkiye Yüzyılı' AK Parti'nin seçim müziği değil'

Hüseyin Yayman: 'Türkiye Yüzyılı' AK Parti'nin seçim müziği değil'
AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Polis Akademisi Bandosu’nun seslendirdiği şarkıyla ilgili “AK Parti’nin seçim müziği değil, Cumhur İttifakı’nın Türkiye Yüzyılı sunumunda çalınan bir müzik. Ben bu müziğin polis bandosunda çalındığını görmedim, duymadım” dedi.

TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, TBMM’de basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yayman, AKP’nin HDP’yi terör örgütü olarak konumlandırmadığını ama şiddet eylemleri ile bağını kesmesi gerektiğini belirterek şunları dile getirdi:

“AKP MÜZAKERECİ, DEMOKRATİK SİYASETİ ÖNCELEYEN VE 20 YILDIR DA SESSİZ DEVRİM GERÇEKLEŞTİREN BİR PARTİDİR”

“Her zaman AK Parti sözcülerimiz de Cumhurbaşkanımız da milletvekilleri de HDP’nin yasal bir parti olduğunu ama terörle, şiddetle arasına mesafe koyması gerektiğini ve bu noktada askerlerimizin, polislerimizin şehit edilmesi karşısında çıtını bile çıkarmamasını ve PKK’nın, terör örgütünün güdümünde olmasını ve PKK’nın sanki Ankara’daki bir şubesiymiş gibi zaman zaman hareket etmesini doğru bulmuyoruz. AK Parti müzakereci siyaseti, demokratik siyaseti önceleyen ve 20 yıldır da sessiz devrim gerçekleştiren bir partidir. Tavrımız nettir, Cumhurbaşkanımız ‘gerekirse ben baldıran zehri içeceğim’ diyen tek liderdir.

“AK PARTİNİN SEÇİM MÜZİĞİ DEĞİL, CUMHUR İTTİFAKI’NIN TÜRKİYE YÜZYILI PROGRAMINDA YAPILAN BİR MÜZİK”

Ben bu şarkıyı çok beğendim, Türkiye yüzyılının hemen başlaması sadece benim hayalim değildi, bütün milletimizin hayaliydi. Ben başka nerede çalındığını bilmiyorum ama bu şarkıyı, sözlerini bir iddianın yansıması olarak görüyorum ve farklı enstrümanların, seslerin orada olması aslında partimizin de Türkiye’yi farklılıkları içinde bir zenginlik olarak gördüğünün ispatıdır.”

Yayman, bir soru üzerine “AK Parti’nin seçim müziği değil, Cumhur İttifakı’nın Türkiye Yüzyılı sunumunda çalınan bir müzik. Ben bu müziğin polis bandosunda çalındığını görmedim, durmadım. Araştıracağım ama bu siyaset üstü bu bir slogan. Bu AKP’nin değil MHP’nin değil, CHP’nin, HDP’nin, İYİ Parti’nin değil bütün Türkiye’nin iddiasını ortaya koyan ve milletimize bir hedef gösteren bir slogandır.” (ANKA)

Gündem