İDDİA | Emre Belözoğlu, fona yatırdığı paranın 500 bin dolarını Acun Ilıcalı'dan aldı

İDDİA | Emre Belözoğlu, fona yatırdığı paranın 500 bin dolarını Acun Ilıcalı'dan aldı
Bankacı Seçil Erzan’a 4.2 milyon dolar para kaptırdığı iddia edilen Emre Belözoğlu, söz konusu paranın 1 milyon dolarını başka kişilerden borç aldığını açıklamıştı. Belözoğlu’nun bu borcun 500 bin dolarını Acun Ilıcalı’dan aldığı ortaya çıktı.

Kamuoyunun ‘Fatih Terim Fonu’ olarak bildiği ve 30’a yakın kişinden 44 milyon dolar para toplamakla suçlanan Seçil Erzan’a en fazla para kaptıran isimlerden ikisinin Arda Turan ile Emre Belözoğlu olduğu öğrenilmişti.

Arda Turan, 7.5 milyon dolar para kaptırırken Emre Belözoğlu ise 4.2 milyon dolarını Seçil Erzan'a teslim etmişti.

HalkTV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre; dava dosyasında Belözoğlu, 17 Mart 2023’te kuzeni Volkan Bahçekapılı ile 1 milyon 492 bin dolar verdi. Bahçekapılı, anılan parayı kendisi elden, Erzan’a, müdürü olduğu Levent’teki şubesinde teslim etti.

Aynı gün Belözoğlu 1 milyon 400 bin dolar daha gönderdi. Bu kez Erzan, Bahçekapılı’nın Levent’teki ofisine giderek anılan parayı aldı.

18 Mart günü ise Belözoğlu bu kez 400 bin doları, şoförü Alpaslan Akyüz’e vererek Seçil Erzan’a teslim etmesini istedi. Akyüz 400 bin doları, Erzan’ın çalıştığı bankanın genel müdürlük binasının önünde kendisine teslim etti.

‘5 milyona tamamlayalım’

Habere göre; bu para teslimatlarının üzerinden 10 gün geçtikten sonra Erzan, Belözoğlu’nu bir kez daha arayarak “Bu parayı 5 milyon dolara tamamlayalım” dedi. Söz konusu öneriyi ise, daha fazla kazanç elde edilmesi olarak gerekçelendirdi.

Belözoğlu, bu kez çevresinden borç para arayışına girdi. Belözoğlu’nun talebi ile Bahçekapılı’nın hesabına gönderilen 1 milyon dolar aynı gün, Fatih Terim’in aile dostu Nur Erkasap’ın hesabına gönderildi. Erkasap da anılan parayı Erzan’a teslim etti.

Ilıcalı'dan 500 bin dolar

Emre Belözoğlu’nun son aşamada Erzan’a kaptırdığı 1 milyon doların kimlerden geldiği ise dava dosyasına giren bir raporda yer alıyor. Buna göre, ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Belözoğlu’nun talebi üzerine 28 Mart günü Volkan Bahçekapılı’nın hesabına 500 bin dolar gönderdi. Aynı gün Tekin Alp Göksel isimli bir kişi de 9 milyon 703 bin 250 TL gönderdi. Bahçakapılı, TL olarak gelen para ile 501 bin 600 dolar aldı. Bahçekapılı hesabındaki biriken 1 milyon doları 29 Mart 2023 günü Nur Erkasap’a gönderdi. Erkasap da bu parayı, Erzan’a teslim etti.

Öte yandan, dava dosyasına giren bankanın 26 Nisan tarihli inceleme raporunda, aynı zamanda Fatih Terim’in damadı olan Volkan Bahçekapılı ile ilgili şu değerleme yer almıştı:

"Volkan Bahçekapılı, Seçil Erzan’ın 46 gün vadede dolar bazında yüzde 253 getiri vaadine inanmış olsa bile, yatırım yapma düşüncesinde olduğu paraları kendi hesabından çıkarması ve buna karşılık Seçil Erzan’ın kendisine verdiğini iddia ettiği dokümanlardan şüphelenmemesi, Seçil Erzan’a verilmek üzere elden ve üçüncü kişi hesabı üzerinden para verme iradesi ortalama zekaya sahip herhangi bir kişiden beklenmeyecek bir davranıştır. Nitekim iddia sahibi, kendisine söylenen vadede parasını alamamasına karşın yine şüpheye düşmemiş, kendisini oyalamak amacıyla verilmiş olma ihtimali olan bir yazıyı daha kabul etmiştir.

Gündem