Karar yazarı Taşgetiren: 'Ankara, Dilipak'tan rahatsızdı'

Karar yazarı Taşgetiren: 'Ankara, Dilipak'tan rahatsızdı'

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Abdurrahman Dilipak'ın Akit TV ve Akit gazetesi ile ilişiğini kesmesini ele aldı. Taşgetiren, "Yazılarındaki ve tv konuşmalarındaki eleştirel çizgi sebebiyle gazete yönetiminden uyarı geldi. Ankara rahatsızdı. Ve olan oldu" dedi.

Abdurrahman Dilipak, dün yaptığı açıklamada Yeni Akit'teki yazılarına son verdiğini duyurdu. Dilipak, son dönemde yazılarında iktidara yönelik uyarılarda bulunurken, kaset, rüşvet ağı gibi iddiaların da AKP'ye zarar verdiği konusuna değiniyordu. Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren'in 'İşler iyi gitmiyor' başlıklı yazısının bir bölümünde Dilipak'ın Yeni Akit'ten ayrılmasını değerlendirdi. Taşgetiren şöyle dedi:

"Abdurrahman Dilipak, yılların Akit Yazarı, İslami camianın önemli ismi gazetesi ve gazete bünyesinde çıkan Akit tv ile yollarını ayırmak zorunda kaldı. Yazılarındaki ve tv konuşmalarındaki eleştirel çizgi sebebiyle gazete yönetiminden uyarı geldi. Ankara rahatsızdı. Ve olan oldu.

Azaltılıyorduk, bir kere daha azaltıldık. Ne yapıyordu Dilipak 'Bizde işler iyi gitmiyor' diyordu. 'Biz bu değiliz' diyordu. 'Konuşma, yazma' denildi. Ekranı, sütunu kapatıldı. İyi mi olacak bu Ankara için? Bu, iyi mi olacak Akit camiası için? İyi mi olacak bu, islâmî camia için?

'İslâmî camia' mı dediniz? 'Siyasi iktidardan başka bir şey kaldı mı ki?' gibi sesler duyuyorum. Var elbet. Bugünlerde konuşmak – yazmak zor olsa da, bir gün herkes konuşur elbet. Keşke o zaman 'ba’de harabi Basra' durumu olmasa…"