Tacizle suçlanan polis, sağlıkçıların eyleminde gazeteci kadınların üstüne yürüdü

Tacizle suçlanan polis, sağlıkçıların eyleminde gazeteci kadınların üstüne yürüdü

Onur Yürüyüşü'nde bir kadını taciz etmekle suçlanan Emniyet Müdürü Hanifi Zengin bu kez de sağlık çalışanlarının eyleminde, kadın gazetecilerin üzerine yürüdü.

Dr. Ekrem Karakaya'nın Konya Şehir Hastanesi'nde silahla vurularak öldürülmesine karşı sağlık çalışanları tarafından düzenlenen protestolarda, doktorların yanı sıra gazeteciler de polis şiddetine maruz kaldı.

Onur Yürüyüşü'nde bir kadını taciz etmekle suçlanan Emniyet Müdürü Hanifi Zengin, bu kez de gazeteci kadınları hedef alırken görüntülendi. "Kadınları bırakın" diyen bir kadının eline vuran Zengin'in "Bırakmıyorum" yanıtı verdiği görüldü. Kadının üzerine yürümeye devam eden Zengin, daha sonra "Niye vuruyorsunuz kadına" diye müdahale eden Artı TV muhabiri Meral Danyıldız'a "Basın mensubuyum diye tahrik etme, taciz etme" diye bağırdı.

Zengin ayrıca gazeteci Danyıldız'ın 'Artı TV muhabiri' olduğunu söyleyerek, polisi taciz ettiğini iddia etti. Halktv.com.tr'nin aktardığına göre, bu sırada Zengin'i diğer meslektaşları sakinleştirmek için tutarak uzaklaştırmaya çalıştı.

Hanifi Zengin ayrıca Habertürk muhabirinin de üstüne yürüdü. Bu sırada Türemen'e destek olan bir başka kadına ise Zengin'in "18'inden büyükmüş, kendini ifade edebiliyormuş" dediği duyuldu.

'HANİFİ ZENGİN'İN SUÇ DUYURUSU DOSYASI KABARIYOR'

Hanifi Zengin'in gazeteci kadınların üstüne yürümesi ve iteklemesine ise sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüyor. Açıklama yapan DİSK Basın-İş, şu ifadeleri kullandı:

"Sağlık emekçilerinin eyleminde gazeteciler yine polis engeliyle karşı karşıya kaldı. Gazetecilerin tartaklanmasına neden olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Hanifi Zengin hakkında herhangi bir işlem yapacak mısınız? Alenen suç duyurusunda bulunuyoruz.

Aynı polis müdürü Hanifi Zengin, yine sağlık emekçilerinin eyleminde Artı TV Muhabiri Meral Danyıldız ve kameraman Bilal Meyveci'yi tehdit ederek üzerine yürüdü, hedef gösterdi. Görüntüleri paylaşıyoruz, suç duyurusu dosyası kabarıyor. Ne diyorsunuz?"