Sinan Ateş'in eşinden Semih Yalçın'a tepki: Kör değiliz, sağır değiliz, dilsiz değiliz..

Sinan Ateş'in eşinden Semih Yalçın'a tepki: Kör değiliz, sağır değiliz, dilsiz değiliz..

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın açıklamalarına tepki geldi: Kör değiliz, sağır değiliz, dilsiz değiliz..

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Sinan Ateş cinayetine gönderme yaptığı açıklamasında, “Menfur bir suikast üzerinden siyasi çıkar elde etme çabasındaki izansızlar, zan altında bıraktıkları masum ve suçsuz insanların ailelerini ve çocuklarının duygularını bile göz ardı etmektedir” demişti.

Yalçın açıklamalarına Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten yanıt geldi. Sinan Ateş adına kullanılan Twitter hesabından yapılan açıklamada "Şehit eşim Sinan Ateş'in tertemiz adını ağzına almadığı için memnun olduğum bir siyasetçi, dün yaptığı açıklama ile sabrımızın sınırlarını zorlamaktadır" denildi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Acıları deşmek istemem ama...


"Eşimin Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevinden ayrılmasından şehit edildiği güne kadar yaşanan süreçlerden dolayı öncelikle kendisini temize çıkarması gereken bu beyefendi, yaşadığımız tüm acılara rağmen soruşturmanın sağlıklı yürümesi adına biz konuşmazken hangi ihtiyaca binaen masum çocuklar üzerinden duygu sömürüsü yapmaya çalışmaktadır?

Bütün çocuklar elbette ki masumdur ancak bu beyefendi iki yetim evladın hayatları boyunca yaşayacakları travmayı görmezden gelip suçsuz oldukları sabit görüldüğü takdirde serbest kalacak olan isimlerin çocuklarını mı düşünmektedir? En azından biz bunu inandırıcı bulmadık. Acıları deşmek istemem ancak bu beyefendi madem ki bizim acımız üzerinden siyaset yapmak, bir yerlere mesaj vermek hadsiz/iğini gösterdi birkaç cümle etmek mecburiyeti hasıl oldu.

Kör değiliz, sağır değiliz, dilsiz değiliz

Bu beyefendinin oğlu (Allah rahmet eylesin) vefat ettiğinde beyefendinin koluna giren ve kendisini yalnız bırakmayan benim eşimdi. Beyefendi, rahmetli oğlunun muhterem eşine merhumun yetim bıraktığı evladının yaşadıklarını sorsa idi hakkını araması gereken çocukların hangisi olduğunu daha iyi kavrayacaktı.

Maksadım, satır satır şerh düşebileceğim talihsiz açıklamaya dair cevap vermek değildir. Ülkücü Şehit Sinan Ateş'in evlatları bu siyasetçinin iğreti bir şekilde kullandığı gibi mazlum değildir, aksine mağrurdur. Çünkü benim evlatlarım; hayatı &oyunca tertemiz yaşamış ve evlatlarına şerefli bir miras bırakarak şehit düşmüş bir babanın çocuklarıdır.

Bizi herhangi partinin iç meselesi, diğer partilerle meseleleri ilgilendirmemektedir.Şehidimiz ile adalet arasına kim girmeye çalışıyor, bu vicdanları yaralayan suikasti kim aydınlatmaya çalışıyor biz ona bakıyoruz.

Gerisi bizim için lafügüzaf.

Kör değiliz, sağır değiliz, dilsiz değiliz. Duam ve beklentim odur ki şehidimizin kırkı çıkmadan ger ekler ortaya çıksın. TÜm gerçekler belgeleriyle ortaya çıktığında bugünlerde yapılan bu ve benzeri açıldamaların mahiyeti daha iyi anlaşılacaktır. Dua ile ..." (Kısa Dalga)

Resim