Suudi Arabistan medyası: AKP ve MHP seçimi öne almak için hazırlık yapıyor

Suudi Arabistan medyası: AKP ve MHP seçimi öne almak için hazırlık yapıyor

El-kuds el-Arabi, gelecek yıl yapılması planlanan seçimlerle ilgili AKP ile MHP’nin seçim tarihini öne almak için hazırlık içerisinde olduğunu öne sürdü.

1989’dan beri yayın hayatına devam eden Londra merkezli medya kuruluşu Al-Quds al-Arabi’ye konuşan Türk kaynaklar, AKP ile MHP’nin seçim tarihini öne almak için hazırlık içerisinde olduğunu öne sürdü. Cumhuriyet'in aktardığına göre gazete, “Türkiye’den bir kaynak Al-Quds al-Arabi’ye konuştu: İktidar partisi seçimleri erkene çekme olasılığına hazırlanıyor” başlığıyla haberi okurlarına duyurdu.

Gazeteye konuşan, ismini açıklamayan ve AKP’ye yakın olduğu belirtilen kaynak, erken seçim olasılığının da masada olduğunu aktardı.

Haberde, “AKP çevreleri arasında seçimin gelecek nisan ayında yapılacağına dair konuşmalar yapılıyor. Seçimin mart ayının başında ramazandan önce yapılmasına dair konuşmalar var fakat bu seçeneğe Erdoğan’ın partisi sıcak bakmıyor” denildi.

AKP ile MHP’nin koordineli bir şekilde iletişimde olduğuna dikkat çekilirken net bir tarih üzerinden gidilmediğini de belirtti.