Sinan Ateş'in eşi aldığı tehditleri açıkladı: 'Sayın Cumhurbaşkanım size sesleniyorum. Beni de öldürecekler'

Sinan Ateş'in eşi aldığı tehditleri açıkladı: 'Sayın Cumhurbaşkanım size sesleniyorum. Beni de öldürecekler'
Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine dair iddianamesinin ardından eşi Ayşe Ateş, sosyal medyada tehdit edildiğini, kendisine uzun namlulu silahlarla gözdağı verildiğini söyledi. Ayşe Ateş kapılar arkasında kendi cinayetinin planlandığını belirterek Erdoğan'a seslendi: 'Sayın Cumhurbaşkanım size sesleniyorum. Beni de öldürecekler.'

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, Fatih Altaylı'nın Youtube programına konuk oldu.

'Sayın Cumhurbaşkanım size sesleniyorum. Beni de öldürecekler'

Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Kapılar arkasında Ayşe Ateş cinayeti planlanıyor. Beni de öldürecekler haberiniz olsun. Sayın Cumhurbaşkanım size sesleniyorum. Beni de öldürecekler" diyerek çağrıda bulundu.

yeni-proje-3.webp
Ayşe Ateş programda kendisine gönderilen tehdit mesajlarını gösterdi


‘Kapılar arkasında artık Ayşe Ateş cinayeti tasarlanıyor. Ben koruma başvurusunda bulundum’

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, programda yaptığı açıklamada aynen şu ifadeleri kullandı:

"Bana yönelik tehditler var. Sinan için işlenen süreç şimdi benim içinde başladı. Elinde silahlarla, iddianamenin ardından yaptığım açıklamaların ardından ölüm tehditleri almaya başladım. Tıpkı Sinan'a yapıldığı gibi. Bu tehditlerin hepsi hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Bana diyorlar ki 'sen hedef gösteriyorsun bizim hedefimiz sensin'.

Kapılar arkasında artık Ayşe Ateş cinayeti tasarlanıyor. Ben koruma başvurusunda bulundum. Belli kapılar arkasından konuşulmaya başlanmış. Ben buradan sesleniyorum; Ayşe Ateş'i de öldürecekler! Bu tehditleri gören savcı bunların neden yapıldığı anlaşılır herhalde. Korkuyorum. İlan ediyorum, bu ülkenin şerefli emniyet ve yargı mensupları, Sayın Cumhurbaşkanı beni de öldürecekler. Başka diyecek bir sözüm yok."

'Tüm MHP cinayetin hazırlık sürecini biliyordu Devlet Bahçeli’ye farklı aktarıldı’

Öte yandan tehditler esnasında Sinan Ateş’in MHP lideri Devlet Bahçeli’yi aradığını anlatan Ayşe Ateş “Özel kalemi Murat Çeliker ‘Git seni abin (İsmet Büyükataman) kurtarsın’’ deyip telefonu kapattı. İsmet Büyükataman da hiçbir girişimde bulunmadı. Tüm MHP cinayetin hazırlık sürecini biliyordu. Ancak Devlet Bahçeli’ye farklı aktarıldı. Devlet Bey kimseyi öldürtmez” ifadelerine yer verdi. (Kısa Dalga)

Gündem