Erdoğan: Bu terör örgütlerinin NATO'ya girmesine müsaade etmeyiz

Erdoğan: Bu terör örgütlerinin NATO'ya girmesine müsaade etmeyiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya girmesi hakkında "Bu terör örgütlerinin NATO'ya girmesine müsaade etmeyiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine karşı veto tehdidini yineledi. Cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Batılı ülkelerin PKK'yi 'gizlediğini ve kolladığını söyleyerek, "Diplomasi yürütüyoruz ama tavrımız nettir. Bu terör örgütlerinin NATO'ya girmesine müsaade etmeyiz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"(Kolombiya Devlet Başkanı'nın ziyareti) Türkiye-Kolombiya arasında ne gibi ilişkiler olabilir birinci derecede bunları görüşeceğiz. İkinci adım bölgesel konular olacaktır. Bir diğer önemli konu da dünyada terörün farklı boyutları var ama biri de uyuşturucu kaçakçılığıdır. Bunu da görüşeceğiz. Görüşmeden sonra da ikili olarak yapacağımız açıklamalar olacaktır.

Her şeyden önce terörle mücadele sati bir kavram değildir. Kuşatıcılığı çok çok geniştir ve bizim PKK ile mücadelemiz aynı zamanda AB'nin PKK'yı terör örgütü olarak kabul etmesine şimdi ayrı bir kılıf uydurdular. Terör örgütü olarak kabul ettiklerini söylediler peki YPG'yi neden terör örgütü olarak kabul etmiyorsunuz. YPG, PKK'nın doğurduğu bir terör örgütüdür.

'Bu terör örgütlerinin NATO'ya girmesine müsaade etmeyiz'
ABD bile bunlara görüşme noktasında birçok fırsatlar tanıyor. Başta Almanya olmak üzere İsveç'inde de Fransa'sında da hepsinde bu terör örgütleri her türlü gösteriyi yapıyor mu, yapıyor. Bunları biz kendilerine anlattığımız gibi, ikili görüşmelerde de hep anlattık, belgeler sunduk. Bakın bunlar terör örgütüdür, işledikleri suçlar ortadadır. Ama ne yazık ki Batı bunları hala gizliyor, örtüyor. Veri bize bunları deyince vermiyorlar. biz de bu işi en iyi bilen olduğumuza göre gereği ne ise yapmaya devam edeceğiz.

Batı bunları gizliyor ve kolluyor. Diplomasi yürütüyoruz ama tavrımız nettir. Bu terör örgütlerinin NATO'ya girmesine müsaade etmeyiz."