Gidenlerin ciğerleri bayram ediyor. İzmir'in havası en temiz ilçesi açıklandı...

Gidenlerin ciğerleri bayram ediyor. İzmir'in havası en temiz ilçesi açıklandı...
İzmir'in havası en temiz ilçesi belli oldu. O ilçe son dönemin en çok turist ağırlayan ilçeleri arasında yer alıyor

İzmir Olay'daki habere göre; İzmir'in havası en temiz ilçeleri belli oldu... İzmirliler nefes almak için Urla ve Seferihisar'a akın ediyorlar. İzmir'in havası en temiz iki ilçesi belirlendi.

Son yapılan araştırmaya göre, Urla ve Seferihisar ilçeleri, temiz hava kalitesiyle öne çıkan ilçeler arasında yer alıyor.

Birçok İzmirli nefes almak için bu iki ilçeyi ziyaret ediyorlar.

URLA ÇEŞME'DEN DAHA UCUZ

Üstelik Urla'nın Çeşme'den daha ucuz olması birçok turistin de tatil amaçlı gelmesine neden oluyor. İzmir'in doğal güzellikleriyle ünlü olan Urla ve Seferihisar ilçeleri, sadece deniz ve plajlarıyla değil, aynı zamanda temiz hava kalitesiyle de dikkat çekiyor.

6538cc03eb10bb20dc08a58c.jpg

Özellikle şehir hayatının stresinden uzaklaşmak isteyenler için bu ilçeler, ideal bir destinasyon olma özelliğini taşımakta.

Urla'nın ucuz olması ise başka bir tercih nedeni...

SEFERİHİSAR HAKKINDA BİLGİLER

Seferihisar, Türkiye'nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Urla, kuzeydoğusunda Güzelbahçe ve Karabağlar, doğusunda Menderes ilçeleri, güneyinde ve batısında Ege Denizi bulunmaktadır. Seferihisar, 1884 yılında ilçe olmuştur.

Meşhurlar yerleri;

Seferihisar'da gezilecek birbirinden güzel yerler arasında; Sığacık Köyü, Pazarı ve Kalesi, Teos Antik Kenti, Papaz Boğazı Koyu, Turkuaz Koyu, Azmak Koyu, Taş Ada Koyu gibi Sığacık koyları, Teos Marina, Seferihisar Kültür Merkezi ve Anı Evi yer almaktadır.

URLA HAKKINDA BİLGİLER

Urla, İzmir il merkezine 35 km uzaklıktadır. Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar; batısında Çeşme; kuzeybatısında Karaburun; kuzeyinde ve güneyinde Ege Denizi ile sınırlanmıştır. Yüzölçümü 704 km2`dir.

Meşhur yerleri;

Urla İskelesi, Çeşmealtı, Limantepe, Sanat Sokağı, Urla Bağ Yolu, Bademler Köyü, Özbek Köyü, Malgaca Pazarı ve Güvendik Tepesi yer almaktadır. Urla tatilinde günübirlik ziyaret edebileceğiniz yerler arasında ise Seferihisar ilçesi ve Urla'ya bağlı olan Yassıca Adası yer almaktadır.

İlgili Haberler
Yaşam