Sivrisinek ve kenelerden korunmanın yolu. Meğer aslında çözüm bu kadar kolaymış

Sivrisinek ve kenelerden korunmanın yolu. Meğer aslında çözüm bu kadar kolaymış
Kene ve Sivrisinek Kabusu Son Buluyor! Bu Pratik Yöntemleri Keşfedin

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte kene ve sivrisineklerin de beraberinde getirdiği tehlikeler artıyor. Bu istenmeyen canlılar, hem insan sağlığı açısından risk oluşturuyor hem de rahatsız edici bir ortam yaratıyorlar. Peki, bu can sıkıcı misafirlerden kurtulmanın bir yolu yok mu?

Cevabınız Evet! Kene ve sivrisineklerden korunmak ve onları evimizden uzak tutmak için uygulayabileceğimiz birkaç basit yöntem bulunuyor.

SİVRİSİNEKTEN KURTULMANIN YOLLARI

Sivrisinekten kurtulmanın bazı doğal çözüm yolları bulunuyor. Ayrıca bu yollardan bazıları, 'oysa çözümü bu kadar basitmiş' bile dedirtebiliyor. İşte söz konusu sivrisinekten kurtulma yollarından birkaçı şu şekilde;

· Sirke kokusu sivrisinekleri uzaklaştırma konusunda faydalı olabiliyor. Bu yöntemde cam önlerine sirke koyulması tavsiye ediliyor.

62f1fd41470a9b22d8a3d8f7.jpg

· Pencere kenarlarına ve odaların kapı eşiklerine limon, karanfil, soğan, sarımsak veya karanfil koyulması öneriliyor. Bu sayede sivrisinekten kurtulmak mümkün olabilir.

· Ayak ve ter kokusuna geldikleri söyleniyor. Sıklıkla duş alınması, sivrisinekten kurtulma konusunda faydalı olabilir.

KENEDEN KURTULMANIN YOLLARI

Kene tutunması ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir. Bu noktada kene tutunması gerçekleştiyse, mutlaka erken teşhis ve müdahale için bir sağlık kuruluşuna başvurulması gerekir. Öte yandan keneden kurtulmanın yollarından birkaçı aşağıda yer alıyor.

· Özellikle bağ, bahçe ve tarla gibi piknik alanlarında kene görülme ihtimali daha fazla olabiliyor. Bu sebeple söz konusu alanlara gidilirken pantolon paçalarının çorapların içine sokulması öneriliyor.

· Kene açık renkli kıyafetlerde daha kolay fark edilebilir. Bu nedenle açık renkli kıyafetler giyilmesi tavsiye ediliyor.

· Kapalı kıyafetler giyilirse, vücuda tutunma ihtimalleri düşebilir.

Kaynak: Aksam.com.tr

İlgili Haberler
Yaşam