Mücella Yapıcı'dan mesaj var:  Geççek, geççek...

Mücella Yapıcı'dan mesaj var: Geççek, geççek...

Gezi davasında 18 yıl hapis cezası verilip tutuklanan Mücella Yapıcı'dan mesaj var: "Eksik olmasınlar bu mesajlar inanılmaz bir biçimde buradaki yalıtılmışlık duygusunu ortadan kaldırıyor. Geççek, geççek..."

Gezi Davası'nda Çiğdem Mater Utku, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Yiğit Ali Ekmekçi'yle birlikte 18 yıl hapse mahkum edilip tutuklanan mimar Mücella Yapıcı, Sözcü'den Fırat Fıstık'ın sorularına yanıt verdi.

"Eksik olmasınlar bu mesajlar inanılmaz bir biçimde buradaki yalıtılmışlık duygusunu ortadan kaldırıyor. ‘Gezi direnişinin' her bir katılımcısı adına bu mesajları bağrımıza basıyoruz" diyen Yapıcı, özetle şöyle dedi:

"Bu arada büyük bir özveriyle bizi ziyarete gelen, zaten zor olan yaşamlarından zaman çalarak bizleri yalnız bırakmayan bütün avukat arkadaşlarımıza, milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Özellikle büyük acılarına rağmen bizi, hiçbir şekilde yalnız bırakmayan ve artık kocaman aile olduğumuz, Gezi'den katledilen gençlerimizin ailelerine tüm yüreğimle teşekkür ediyorum. Geçcek, geçcek…"

Çiğdem Mater Utku ile aynı yerde kalan Yapıcı, neler izledikleri yönündeki soru üzerine "Özellikle haberler konusunda Halk TV ve Fox TV başı çekiyor. Dizilerimiz var. Magazin bile izliyoruz. Çiğdem'in sinemacılığını taciz eden dizilerim bile var… Garibim ne yapsın sesini çıkaramıyor ancak beni insan hakları örgütlerine şikayet etmekle tehdit ediyor. Bu arada şunu söylemek lazım, cezaevi televizyonunda her kanal çekmiyor" dedi.

SÖYLEŞİNİN TAMAMI