Maden suyunu böyle içiyorsanız bu alışkanlıktan vazgeçin! Faydası yok oluyor

Maden suyunu böyle içiyorsanız bu alışkanlıktan vazgeçin! Faydası yok oluyor
Faydaları saymakla bitmeyen maden suyunu içerken bu hatayı asla yapmamalısınız

Maden suyunu bardağa döküp içmek yerine, bu alışkanlıktan vazgeçmenin zamanı geldi. Çünkü maden suyunun faydaları, bu şekilde içildiğinde yok oluyor. Maden suyu, içerdiği minerallerle vücuda birçok fayda sağlayabilir ancak doğru şekilde tüketilmediğinde bu faydalar ortadan kalkabilir.

Maden suyunun içerisinde bulunan minerallerin etkili bir şekilde vücuda alınabilmesi için, doğrudan şişeden içmek daha uygun olacaktır. Bardağa dökülüp bekletildiğinde ise, bu minerallerin bir kısmı havayla temas ederek kaybolabilir. Bu nedenle maden suyunu mümkün olduğunca taze ve doğrudan şişeden içmeye özen göstermek gerekmektedir.

Şişede tüketilen maden suyunun kapağı açıldığında herhangi bir kabarcıklaşma olmaz. Fakat maden suyunu bardağa döktüğünüzde, içecekte bulunan Co2 gazı açığa çıkar ve köpürme meydana gelir. Bunun sebebi bardakların yeteri kadar hijyenik olmamasından kaynaklanmaktadır. Uzmanlar maden suyunun şişeden içilmesini tavsiye ediyor, maden suyundaki yararlı gaz, bardağa aktarıldığında köpürme etkisiyle kaçabiliyor. Dolayısıyla beklenen yararı almak pek mümkün olmuyor.

720.webp

Maden suyunun faydaları nelerdir?

Selülit oluşumunu engeller.

Cildin canlı ve genç kalmasına yardımcı olur. Maden suyu kullanarak cildinizi temizleyebilirsiniz.

Tokluk hissi verir.

Enfes bir mineral kaynağı olan maden suyu, çocukların boylarının uzamasına yardımcı olur.

Magnezyum yönünden güçlüdür, bu sayede kalp sağlığını korur.

Mide ağrısını azaltabilir.

Vücudu zinde tutar.

Kaynaklar: Tarifsiteniz.com, Kisadalga.net

İlgili Haberler
Yaşam